Sopro NFS 704

Sopro NFS 704

Gotowy do użycia, specjalny impregnat do okładzin ściennych i podłogowych z marmuru oraz innych kamieni naturalnych i okładzin betonowych.

Impregnat do kamieni naturalnych

Zastosowanie:

Do stosowania na wszystkich polerowanych, szlifowanych lub nieobrobionych powierzchniach kamieni naturalnych (marmur, wapien, granit, gnejs) oraz na płytach betonowych. Impregnat nie zmienia podatności wapienia i marmuru na działanie kwasów.

Sposób użycia:

Impregnowana okładzina musi być sucha, czysta oraz pozbawiona plam lub innych preparatów zabezpieczających. Zabrudzenia należy usunąć wcześniej przy pomocy odpowiedniego preparatu czyszczącego. Przed rozpoczęciem pracy wykonać próbę w miejscu mało widocznym. Temperatura impregnowanej powierzchni powinna wynosić od +5ºC do +25ºC, w przypadku ogrzewania podłogowego należy zredukować temperaturę. Nie stosować przy silnym nasłonecznieniu. Preparat nanosić równomiernie cienka warstwa przy pomocy czystego pędzla, wałka z wełny owczej, mopa lub ściereczki. Nakładać stopniowo, rozprowadzając preparat zanim wyschnie. W przypadku okładzin chłonnych proces impregnowania powtórzyć po upływie 5 min. Nie dopuścić do wyschnięcia preparatu nałożonego w nadmiernej ilości, usunąć go całkowicie przy pomocy suchej ściereczki. W przypadku większych powierzchni, nadmiar można usunąć przy pomocy gumowej ściągaczki i wypolerować mechanicznie. Jeżeli proces wysychania już się rozpoczął, powierzchnie należy przetrzeć ściereczka, zwilżona impregnatem. Używane do pracy narzędzia można wyczyścić rozcieńczalnikiem.

Właściwości:

Impregnat wnika w powierzchnie okładziny i wypełnia kapilary, dzięki temu w znacznym stopniu ogranicza wnikanie zabrudzeń płynnych i zawierających tłuszcz w głąb. Przepuszczalność pary wodnej tzn. zdolność wysychania materiałów budowlanych, zostaje zachowana. Impregnat nie wpływa na właściwości antypoślizgowe okładziny.

Impregnat:

  • chroni przed zabrudzeniami z oleju, wody
  • osiąga pełna skuteczność po 24-48 godzinach
  • do stosowania w pomieszczeniach i na zewnątrz