Sopro FS 714

Sopro FS 714

Specjalny impregnat zabezpieczający przed powstawaniem plam z olejów, zatłuszczeniami i woda wszystkie nieszkliwione okładziny ceramiczne, płytki ceglane, klinkier, płyty łupane, płytki kamionkowe, a także okładziny z kamieni naturalnych i syntetycznych.

Impregnat do okładzin chłonnych i fug

Zastosowanie:

Zabezpiecza przed powstawaniem plam okładziny ścienne i podłogowe z chłonnych i wrażliwych na zabrudzenia materiałów jak płytki ceramiczne (Cotto, klinkier itp.) oraz kamień naturalny jak marmur, wapien i granit. Do stosowania w kuchniach, łazienkach, pomieszczeniach mieszkalnych, na klatkach schodowych, na blatach stołowych, parapetach, roboczych blatach kuchennych i na innych narażonych na zaplamienie powierzchniach. Dla łatwiejszego oczyszczenia spoinowanej powierzchni można cienka warstwa zaimpregnować okładzinę na kilka dni przed fugowaniem.

Sposób użycia:

Przed rozpoczęciem pracy wykonać próbę w mało widocznym miejscu. Zabezpieczane okładziny muszą być czyste i suche. W przypadku nowo ułożonych okładzin okres oczekiwania na możliwość zastosowania preparatu wynosi do 3 miesięcy. Przed nałożeniem impregnatu usunąć resztki cementu, silikonu, wosku itp. Obrabiana powierzchnia powinna mieć temperaturę od +5ºC do +25ºC, ogrzewanie podłogowe ewentualnie wyłączyć. Nie stosować przy silnym nasłonecznieniu. Impregnat Sopro FS 714 nanieść przy pomocy czystej ściereczki, pędzla lub mopa do zmywania i pozostawić do wsiąknięcia.

Właściwości:

Impregnat Sopro FS 714 wypełnia kapilary chłonnego podłoża, w znacznym stopniu zmniejszając wnikanie wody, tłuszczów i olejów. Przy jednokrotnie nałożonej warstwie przepuszczalność pary wodnej zostaje zachowana, również zdolność materiałów budowlanych do wysychania jest również w dużej mierze utrzymana. Nie wpływa na właściwości antypoślizgowe okładziny. Nie wpływa na zmianę wyglądu okładziny (w przypadku niektórych podłoży możliwe jest przyciemnienie barwy).

Preparat:

  • zabezpiecza okładzinę przed olejami, zatłuszczeniami, woda
  • nie wpływa na zmianę wyglądu zaimpregnowanej powierzchni
  • jest nieszkodliwy dla zdrowia
  • w pomieszczeniach i na zewnątrz