Sopro FAD 712

Sopro FAD 712

Hydrofobowy, jednoskładnikowy preparat zabezpieczający elewacje przed opadami atmosferycznymi.

Impregnat do fasad

Zastosowanie:

Zabezpiecza przed wilgocią elewacje i nachylone powierzchnie. Do wodoodpornej impregnacji mineralnych i chłonnych materiałów budowlanych jak beton, nieorganiczne tynki, cement włóknowy, bloczki wapienno-piaskowe, mur z cegły, kamień naturalny i syntetyczny, beton komórkowy, powłoki z farb mineralnych. Uwaga: powierzchnie klinkierowe nie powinny być zbyt mocno wypalane lub szkliwione. Również nie stosować na podłoża z gipsu, na farby i tynki z żywic syntetycznych.

Sposób użycia:

Impregnat nanieść na obrabiana okładzinę pędzlem, wałkiem lub metoda natryskowa pod zmniejszonym ciśnieniem, dokładnie ja impregnując. Oddalone o 10-20 cm dysze natryskowe kierować na powierzchnie na odcinku 30-50 cm tak długo, aż powierzchnia osiągnie nasycenie i nie będzie przyjmowała więcej impregnatu. Dysze powoli przesunąć na nowe miejsce i zwrócić uwagę na jego dokładne pokrycie preparatem. Dwukrotne naniesienie impregnatu metoda „mokre na mokre” jest na ogół wystarczające do zabezpieczenia powierzchni. Czas schnięcia 1 warstwy: 45-60 minut; 2-giej warstwy: 1,5-2,0 godziny. Możliwie impregnować bez przerw w pracy, a szczególnie dokładnie należy obrobić siatkę pęknięć. Uwaga: Ze względu na intensywny zapach, utrzymujący się przez 2-3 dni po aplikacji, preparat zalecany jest do zastosowań zewnętrznych.

Właściwości:

Impregnat do fasad Sopro FAD 712 jest gotowym do użycia, odpierającym wodę, transparentnym preparatem ochronnym, na bazie oligomerycznego siloksanu. Może być nakładany wałkiem, pędzlem lub metoda natryskowa. Bardzo głęboko wnika w podłoże, jest odporny na oddziaływanie alkaliów. Impregnat Sopro FAD 712 gwarantuje pewna i długotrwała ochronę przed wilgocią oraz zabezpiecza elewacje przed szybkim zabrudzeniem. Nie ogranicza przenikania pary wodnej.