Powierzchnie samoczyszczące DYNASIL®

Bardzo niska nasiąkliwość impregnowanych materiałów w połączeniu z doskonałym efektem hydrofobowym sprawiają że powierzchnie chronione przez Dynasil® posiadają silne właściwości samoczyszczące.

Odporność na zabrudzenia

Utrzymanie estetyki jest ważnym aspektem ekonomicznym i użytkowym każdej budowli. Na powierzchniach nieimpregnowanych osadzający się bud wnika w głąb materiału wraz opadami atmosferycznymi. Jednocześnie zawilgocone podłoże jest narażone na porastanie mchami, rozwój mikroorganizmów co poza estetyką elewacji ma również niekorzystny wpływ na trwałość materiału budowlanego.

Impregnacja preparatem Dynasil® pozwala zachować budowle w dobrym stanie przez wiele lat chroniąc przed zanieczyszczeniami z otoczenia, zaciekami wody, mikroorganizmami czy też porostem mchów. Zmiana właściwości powierzchniowych spowodowana aplikacją preparatu Dynasil® na podłoże wpływa na obniżenie przyczepności zanieczyszczeń osiadających na powierzchni materiału nadając jej zdolność samooczyszczenia. Ta specyficzna zdolność „odpychania” cząsteczek brudu, sprawia że osadzający się zanieczyszczenia na powierzchni spływają wraz z opadami atmosferycznymi.

Efekt samooczyszczenia powierzchni

Dzięki dużym wartością konta zwilżania uzyskiwanym po impregnacji Dynasil® krople wody dążą do zachowania kształtu kulistego. W połączeniu ze zmniejszoną przyczepnością brudu do podłoża, blokowaniem wsiąkania brudu wraz z woda w podłoże tworzy się efekt samooczyszczenia powierzchni. Dzieje się tak na skutek zabierania przez wodę drobinek zanieczyszczeń z powierzchni.

Efekt samoczyszczenia powierzchni impregnowanych preparatami Dynasil®